Historia naszego przedszkola nie jest długa.
Dotychczasowe przedszkole w Bełku mieściło się w budynku, który powstał w XIX wieku i jest własnością parafii. Obiekt był już bardzo stary oraz miał sporo poważnych wad.
Wszyscy bardzo długo czekaliśmy na budowę nowego przedszkola i w końcu jest. Przedszkole powstało obok Zespołu Szkół nr 5. - Budynek został zbudowany na miejscu dawnego, asfaltowego boiska szkolnego.
Nasze przedszkole było przystosowane dla trzech oddziałów przedszkolaków. To przedszkole na miarę XXI wieku. Wnętrza są przyjazne dzieciom. Każda sala jest przestronna, tak by zapewnić komfort i możliwość prowadzenia różnorodnych zajęć, przyciąga uwagę atrakcyjnymi kolorami i wesołymi tapetami. Każda z sal ma też własny węzeł sanitarny.

Do dyspozycji maluchów są nie tylko sale zajęć, ale również sala do ćwiczeń ruchowych i przestronna jadalnia. Posiłki będą tu przygotowywane w doskonale wyposażonej kuchni.

Co więcej, przedszkole posiada własny, ogrodzony plac zabaw i ogród, dzięki czemu dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Uroczyste otwarcie odbyło się 17 marca. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego Grzegorz Wolnik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, dyrektor przedszkola Stefania Baluch oraz wychowankowie placówki.
Obecnie nasze przedszkole ma cztery oddziały:
-grupa Biedronki
-grupa Motylki