Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Baśnie braci Grimm

Wycieczka do MDK w Łaziskach
Dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Łazisk na Spektakl „Baśnie braci Grimm” w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie.
Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie braci Grimm, wybrane specjalnie dla naszych najmłodszych, bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postaci. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych, często osnutych na pradawnych podaniach i legendach. Pozbawione okrucieństwa historie ukazują zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra, prowadzą dzieci przez pełne morału wędrówki po magicznej krainie wyobraźni. Podróżować z nami będą najsłynniejsi bohaterowie, z którymi nie straszne są żadne przygody! Dzielni Jaś i Małgosia zmierzą się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek spróbuje przechytrzyć złego wilka, a królewna Śnieżka pozna wielu nowych przyjaciół. To tylko niektóre z przygód, jakie będziecie mogli przeżyć razem z nami.
Wystarczy tylko odrobina fantazji
By w baśniową krainę mógł wybrać się każdy!
Spektakl kształtuje postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczą się rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajają pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia rozwija w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię. Przedstawienie udźwiękowione było autorskimi piosenkami, które pobudzają umysł dziecka do aktywnego działania, ale też sprzyjają rozwojowi muzycznemu najmłodszych. Aktorzy używali masek scenicznych, co pozwala dzieciom oswoić się z różnymi formami teatru.

Komunikat 2017-01-18, 16:34 | autor: e M